Jedno velké město 🏥🏢🏡⛪

Milí rodiče,

pondělí jsme začali druhým výletem. Ušli jsme 5,3 km – VŠICHNI 😊. Šli jsme lesem do Prokopského údolí, podél Dalejského potoka do Klukovic a zpět lesem do školky. Viděli jsme, slyšeli jsme: ptačí koncert, koncert vodního potoka, leželi jsme u vody, šli jsme z kopce, do kopce, přes lávku, viděli jsme malý a velký vodopád, sedmikrásky, odkvetlé pampelišky, kopřivy, listnaté a jehličnaté stromy, koleje a vlak, překonali jsme překážky – houpání, podlézání, chůze po kladině. Podělili jsme se o bonbónky a zbyly nám na příští týden. 😊

V úterý jsme začali stavět jedno velké město a řekli si, co je všechno v takovém městě potřeba. Nejdříve děti postavily silnice, přechody. Co by to bylo za město bez domů, takže dalším úkolem bylo, aby každý postavil dům/ barák. Zabralo nám to dost času, proto jsme dostavbu města ponechali na středu. Venku bylo moc krásně, vydali jsme se raději ven. Na zahradě jsme jezdili na kolech, koloběžkách, hráli si v písku i v přírodní kuchyňce.

Ve středu na nás v kruhu čekalo rozestavěné město, ve kterém ovšem chyběla zeleň, koleje, ochody, auta na silnicích. To jsme napravili a konečně nám stálo pořádné město. Poté jsme z minulého roku oprášili autobus, někteří si pamatují, po třídě jsme rozmístili zastávky a vymysleli jim název. Na každé zastávce nastoupil nebo vystoupil nějaký cestující. Hezky jsme procvičili počty, jména pasažérů i zastávek. Na ostatní centra jsme se přesunuli ven, kde na nás čekala spousta práce. První byla v domácnosti. Tam nám vznikla myčka na auta. V dílně se auta vyráběla z ruliček od toaletního papíru. Knihy patřily předškolákům, kteří měli za úkol najít opici a auto se stejným číslem a vybarvit je stejnou barvou. Ateliér vytvořil na velkou čtvrtku nebe, silnici a moře, do každého pole jsme nalepili dopravní prostředky, které tam patří. Venku jsme si shrnuli, jak se nám pracovalo, a ohodnotili centra aktivit.

Čtvrtek patřil dětskému dni. Čekala na nás „Cesta do Indonésie“. Program byl pestrý. Naučili jsme se například počítat indonésky a mnohé další. Více se dočtete zde:  https://www.mskurandove.cz/2023/06/02/do-indonesie-nejen-za-pohadkou/

Jako překvapení děti dostaly zmrzlinu. Moc jim chutnala.

V pátek jsem si pořádně protáhli tělo při venkovním cvičení.

Všem přejeme hezký slunečný víkend. Těšíme se v pondělí. Dominika, Saša, Lenka a Lenka