Záchranná služba 🚑👨🏻‍⚕️💊

Ahoj Kočky,

první týdenní den nás čekal další výlet, zavítali jsme do Chuchelského háje, užili si plno pohybu na hřišti a navštívili místní MiniZOO, kde jsme viděli -> krkavce, daňky, prasata a spoustu dalších zvířat.

Děti dopolední výlet bravurně zvládly a nachodily cca 8 km.

V týdnu jsme se věnovali poslední tématu ze skupiny integrovaného záchranného systému, a to záchranné službě.

V ranních kruzích jsme skládali číslo na záchrannou službu, povídali si o tom, co nám pomůže k jeho zapamatování (5=vozíček). Učili se básničku a říkali si k jakým případům záchrannou službu voláme. Také jsme si zahráli scénku a přivolávali záchrannou službu a ošetřovali raněného.

V centru aktivit děti vytvářely záchranářský vůz, zdravotníky, odměřovaly krev, rozdělovaly léky a zašívaly tržné rány na ruce.

Ve čtvrtek byl na zahradě pro děti přichystán Den dětí ve stylu Indonésie. Z počátku programu se děti dozvěděly zajímavosti o této zemi a poté se přesunuly na plnění indonéských úkolů. Více k přečtení zde: https://www.mskurandove.cz/2023/06/02/do-indonesie-nejen-za-pohadkou/

Poslední den nás čekal tělocvik venku při krásném počasí.

Básnička Záchranář:

Když se stane nehoda

nebo není pohoda

musí přijet záchranáři

jejich maják jasně září.

Přejeme Vám krásný víkend plný zážitků.

Adéla, Lucka a Jíťa.