Pilní jako včelky 🐝🐝🐝

Milí rodiče,

tento týden jsme se začali věnovat včelkám. V ranních kruzích děti včely skládaly z geometrických tvarů. Pojmenovávali a představovali jsme si jednotlivé části těla včely, naučili se básničku a setkali se se včelím voskem a pláství.

Také jsme si pouštěli naučné video na interaktivní tabuli. Na základě videa nám vyvstaly otázky jako:

  • V čem včely žijí?
  • Kdo se stará o včely, jak mu říkáme?
  • Co včely sbírají na květinách?
  • Kam se včelkám zachytává pyl?
  • Jak se jmenuje věc, kam včelky ukládají med?
  • Co znamená být pilný jako včela?
  • Jaké produkty nám včely dávají?

To všechno jsme si řekli a obohatili se tak o nové znalosti. Zkuste se na to dětí zeptat.

Centra aktivit byla plná včel. V ateliéru děti vytvářely včelí plástev -> obtiskovaly nabarvenou bublinkovou folii a dokreslovaly včely fixem. Také se pustily do malovaní větve se včelím úlem. V manipulačních hrách děti pracovaly na včelách a úlu z papíru. Stříhaly, lepily a dokreslovaly detaily. V pokusech a objevech zkoumaly včelu pomocí mikroskopu a lupy a v domácnosti děti modelovaly podle předlohy.

Všechny výrobky můžete vidět na nástěnce a fotkách, dětem se moc povedly.

V pondělí jsme se vydali do Holyně, kde jsme se nasvačili a pobyli na hřišti, dále jsme se vydali krásnou procházkou lesem až ke školce. Následující pondělí na výlet nejdeme, budeme trénovat na blížící se středeční ples. Takže další výlet nás čeká až 19. 6.

PS: Prosíme nezapomeňte na požadované oblečení na středeční Zahradní ples. Občerstvení je nutné přinést ve středu ráno, aby ho paní kuchařky mohly připravit.

BÁSNIČKA VČELA

Já jsem malá včelička

od pylu jsem celičká.

Létám sem a létám tam,

z květin pyl já posbírám.

V úlu z něho dělám med,

pro své děti na oběd.

Děkujeme za spolupráci. Krásný víkend.

Adéla, Lucka a Jíťa.