Moje značka, třída, školka…

Ahoj Kočky,

další týden utekl a my pokračujeme v poznávání sebe navzájem, ukotvujeme svoji značku, naší třídu a poznáváme celou školku. V kruzích jsme kromě ranního rituálu, kdy se přivítáme a zopakujeme tak naše jména, určíme jaký je den v týdnu a zjistíme, jaké máme počasí, dali prostor pro vyprávění dětem, které nám přinesly ukázat své “Prázdninový kufříky”, do nichž jsme všichni se zájmem nakoukli. Také jsme pantomimicky zkoušeli předvést svoje značky, zpívali jsme a rytmizovali píseň Malé kotě, nebo jsme si prošli celou školku, a pak jsme společně dali dohromady, kde leží jaká třída.

Měli jsme premiéru v centrování a máme svoje první úspěšně dokončené výtvory. Učíme se vybrat si hned ráno centrum, ve kterém budeme dopoledne pracovat, a zařazujeme se do něj umístěním své značky na tabuli vzadu ve třídě. Všechny práce dětí jsou vyvěšené na nástěnce a síti v šatně. Jak děti pracovaly můžete vidět i na fotkách níže. V pátek jsme měli tradiční tělocvik, cvičili jsme již s overbally. Bohužel ještě 10 dětí míč nemá, prosíme o donesení co nejdříve (jen někteří se omlouvaly, za což děkujeme). Budeme overball už pravidelně používat.

Prosíme o donesení 600 Kč na 10 návštěv v solné jeskyni http://www.relax-barrandov.cz/solna-jeskyne/, první návštěva je naplánovaná již na středu 20. 9. Do solné jeskyně chodíme v oblečení, které pak nemáme do třídy, je tedy potřeba zkontrolovat, zda má dítě převlečení na ven, které je vhodné i pro pobyt v solničce (prosím zkontrolujte v úterý, aby nebylo oblečení na ven výrazně zašpiněné třeba od písku).

Děkujeme všem za spolupráci, za donesení potřebných věcí, za včasné vyzvedávání dětí po obědě (do 12:45) a za vyplnění dotazníku pro spolupráci. Kdo dotazník nestihl vyplnit, prosíme vás o jeho vyplnění do 20. 9. Dotazník najdete zde. Na základě odpovědí vás konkrétně oslovíme s další spoluprací dle vašich preferencí uvedených v dotazníku.

Kdo by měl ještě zájem o kroužek keramiky je ještě možnost se přihlásit. Informace o všech kroužcích naleznete na nástěnce a zde.

Krásný víkend a těšíme se zase v pondělí.

Lucka, Natálka a Jíťa