Není houba jako houba 🍄

Na podzim je čilo v lese,

každý houbař košík nese.

Hledá houby jedlé,

hříbky, klouzky, bedle.

Nejedlé, ty v lese nechá,

s plným košem domů spěchá.

Ahoj žabičky,

je za námi další týden a my jsme si ho opravdu užili. Ráno v kruhu už zvládáme ranní rituál. Někdy se oslovíme jmény a zjišťujeme ” kdo dnes přišel do školky” , jindy se zdravíme říkankou, nebo pocitovou kostkou. A co jme tento týden objevili ? Les plný hub. I to, že je každá houba jiná, stejně jako my děti. Každý z nás je jiný, jedinečný a něčím zvláštní. A když budeme společně zkoumat a objevovat, hodně se toho dozvíme a naučíme.

A co se u nás ve třídě vlastně celý týden dělo? Ráno už všichni zvládají ranní úkol, který na děti čeká ve třídě. A protože už jsme se ve třídě ” zabydleli” , jdeme si hrát. V pondělí máme hrací den v centrech. Společně jsme byli na procházce prozkoumat okolí naší školky. V úterý jsme navštívili poprvé solničku, dětem se náramně líbila. Ve středu už děti centrovaly. V kostkách vytvořily krásný les plný hub. V manipulačních hrách sestavovaly hříbky na korkovou destičku a mohly i houby vymodelovat. V pokusech děti houby rozřezávaly a prozkoumávaly je lupou. V hudbě jsme pak společně zkoušeli napodobovat zvuky lesa a poznávali tak hudební nástroje. V atelieru děti tvořily muchomůrky a malovaly houby v lese. Ve čtvrtek jsme měli velikou narozeninovou oslavu. Děkujeme rodičům za pomoc při její realizaci. Oslavu jsme si všichni opravdu užili. Poslední den v pátek byl tělocvik. Protáhli jsme si tělíčka. Cvičili jsme s overbally, udělali si opičí dráhu a zahráli si hru na lepidla.

Krásný víkend přejí Lucie, Iveta a Lenka.