Lesní zvířátka 🐻🦔🦉🐇🦊

Milí rodiče,

tento týden jsme se zaměřili na přírodu v lese a na lesní zvířátka.

V pondělí jsme se tedy vydali na procházku a zkoumali, jaké známe druhy stromů a jaká zvířátka možná uvidíme. Při té příležitosti děti sbíraly různé přírodniny např: listí, žaludy, šišky, kaštany….

V úterý čekal předškoláky technický program PolyTechBus, který je nejen hodně pobavil, ale i poučil.

A co děti vytvářely v centrech?

V ateliéru tvořily sovu a ježka z listí. V manipulačních hrách si zlepšovaly jemnou motoriku, omotávaly bavlnkou břicho medvídka. V písku a vodě obtiskávály stopy zvířátek. V knihách a písmenech procvičovaly matematické dovednosti – vybarvovaly podle čísel a slepovaly rozstřižený obrázek. Prohlíželi jsme si i naučné knížky a rozlišovali zvuky zvířat pomocí ALBI tužky. V dílně děti sestavovaly budku pro ptáčky a v kostkách domeček pro zvířátka. Také jsme při té příležitosti oslavili Jonáškův svátek.

V pátek při tělocviku jsme se protáhli a zahráli překážkovou dráhu mezi zvířátky (skoky snožmo z obruče do obruče – laňky a jeleni, tunelem jako medvědi, po laně na zemi po špičkách jako veverky, válení sudů jako divoká prasátka, … ), poté jsme využili hezkého počasí a zbytek dopoledne cvičili venku.

Hezký víkend přejí Lucka, Iveta a Lenka