BACILY a VITAMÍNY 😪🦠💉🩺

Milí rodiče,

tento týden jsme probírali bacily a vitamíny. Diskutovali jsme o tom, co je zdraví, co to znamená, když onemocníme, nebo co můžeme dělat, abychom byli zdraví.

Děti věděly, že v zelenině a ovoci jsou vitamíny a že nás chrání před bacily. Řekli jsme si, kde všude bacila najdeme, co se stane, když se nám dostane do těla a jak nemoc léčit (horečka, rýma, kašel, chřipka….).

V centrech aktivit si děti vytvořily ,,smrkáčka´´. Modelovaly bacila z modelíny, nebo si ho vytvářely z dřívek. Opisovaly slova jako BACIL a VITAMÍN. Procvičovaly grafomotoriku. Prohlížely si naučné knihy. Zahrály si hru na doktora a nemocného. V písku hledaly druhy ovoce a zeleniny. V domácnosti si umixovaly vitamínovou bombu. V pokusech rozfoukávaly barevné skvrny pomocí brčka a zkoumaly útěk bacila před mýdlem.

Děti si to hodně užily a získaly další vědomosti. Naučili jsme se i novou básničku, kterou vám jistě děti doma přerecitovaly.

BYL JEDNOU JEDEN BACIL

Byl jeden bacil,

do hlavy mě bacil.

Hlava hodně bolela,

zavolejte doktora.

Pak mi sedl na plíce,

bolelo to velice.

Nejedl jsem vitamíny,

teď mám nosík plný rýmy.

Závěrem týdne jsme cvičili a posilovali tak své svaly. Vše zjistíte z fotek 😊.

PS: Všem rodičům moc děkujeme za spolupráci a za donášku ovoce, které nám všem chutnalo.

Krásný víkend přejí

Lucka, Ivetka a Lenka