Na svatého Martina bývá bíla peřina 🌨️

Milí rodiče a želvičky, 

další týden je za námi a naším tématem byl Svatý Martin. 

V pondělí jsme si v ranním kruhu přečetli legendu, vysvětlili si slova, kterým děti nerozuměly např., žebrák, legenda, biskup. Všechna podstatná slova z legendy jsme si vytleskali. Naučili jsme se básničku s pohybem:

Svatý Martin přijel k nám, 

toho pána dobře znám.

Jeden na svém bílém koni, 

vločka vločku někdy honí.

Někdy ale v blátě jede, 

s počasím on málo svede.

My se ale nemračíme,

rohlíčky dnes posvačíme. 

Poté jsme šli pracovat do center aktivit. Tam děti tvořily koně. V každém centru vypadala práce jinak, jak se jim povedla ? To se můžete podívat na nástěnce. 

Úterý patřilo dramatizaci. Legendu jsme si zahráli dvakrát. Vyměnil se nám tedy Martin a žebrák, ostatní děti představovaly husy. Moc je to bavilo a byly nadšeny. Zopakovali jsme si básničku a šli ven pozorovat počasí, jestli se náhodou Martin neblíží. 

Ve středu v ranním kruhu na děti čekala podkova. S dětmi jsme vedlI diskuzi o tom, z čeho taková podkova je, jaké zvíře ji má a čemu se podkova podobá v rámci legendy, o které si celý týden povídáme. Někteří to uhodli. Byly to svatomartinské rohlíčky. Z šátků jsme si vytvořilI podkovy a rohlíčky. Zopakovali jsme si básničku. Tento den na nás čekalo pouze jedno centrum a to byla domácnost, ve které jsme si všichni udělali svůj svatomartinský rohlíček. Dětem moc chutnaly a říkaly, že je doma zkusí s maminkami. 🙂 Tak kdybyste je někdo dělal, tak se nestyďte pochlubit. 🙂 

Ve čtvrtek nás čekal zasloužený odpočinek v solné jeskyni, který si děti moc užily. 

V pátek jsme si přečetli, jak se měla želvička Anička u Sofinky, a vybrali, kam půjde na další víkend. Kluci losovali z pytlíku a šťastlivcem byl Arnoštek. Pak nás čekal tradiční tělocvik. Rozcvičili jsme se, protáhli se a pak jsme si udělali koňské závody. 

P.S.

 – Příští týden nás čeká narozeninová oslava.

 – V pátek je mateřská škola uzavřená z důvodu státního svátku. 

 – Děkujeme za účast na třídních schůzkách. Prosíme ty, kteří na schůzkách nebyli, aby se za námi zastavili kvůli informacím k letnímu provozu. 

Přejeme Vám krásný víkend a těšíme se v pondělí.

Dominika, Adélka, Jana