Moje tělo mozek řídí, oči ty to dobře vidí. 🧠🦴🫁

Milí rodiče a milé želvičky,

uplynulý týden byl věnován lidskému tělu. V ranním kruhu děti vytvořily postavu pomocí dřívek a kruhu. Dále jsme společně zjišťovali z čeho se naše tělo skládá. K čemu ná

m slouží kosti? Vyzkoušeli jsme si, jaké by to bylo, kdybychom nemohli ohýbat naše končetiny. A pomocí vyrobeného panáka, jsme si představili základní orgány lidského těla a postupně je umístili na správné místo. Děti to moc bavilo a zajímalo. Zjistili jsme, že se v našem těle ukrývá srdce, mozek, játra, střeva, plíce, ledviny. Další den jsme tělo poznávali a procvičili na písničku: “Hlava ramena, kolena, palce.”

Práce v centrech aktivit byla nabytá a zábavná. V Ateliéru děti obtiskávaly nabarvenou ruku bílou barvou a dodělaly kosti pomocí vatových tyčinek. V manipulačních a stolních hrách děti vytvořily žaludek a naplnily ho potravinami. Také jsme zde tvořili plíce. V domácnosti děti přilepovaly těstoviny (mozek) do hlavy – procvičily si jemnou motoriku a trpělivost. Pokusy a objevy tvořily rentgenové snímky a v kostkách děti obeskládaly kamaráda kostkami a vznikla nám postava. Z kinetického písku děti vytvořily kostru pomocí forem. A v dílně se pracovalo ve skupině na kostře z ruliček od toaletního papíru.

Ve středu proběhla oslava narozenin Samíka, Sebíka, Jarouška a Sofinky. Společně jsme připravili slavnostní tabuli, občerstvení, trůn a přáníčka pro oslavence. A potom už se hodovalo, tančilo a zpívalo. Mockrát děkujeme rodičům za občerstvení.

Ve čtvrtek jsme se vydali do solné jeskyně načerpat energii a odpočinout si. Musíme pochválit všechny děti za zvládnutou chůzi.

PS: Připomínáme pondělní akci Medvídkova nemocnice, nezapomeňte plyšáka a obvaz. A 24.11. 2023 se koná akce pro předškoláky: Strunky se špuntíky. Prosíme o donesení 30 Kč.

Přejeme Vám krásný prodloužený víkend.

Adéla, Domča a Jana.