Na svatého Martina

Milí rodiče a milé žabičky,

tento týden jsme si povídali o svatém Martinovi. Jak se u Vás doma slavilo, zda jste pekli rohlíčky a husu. Dozvěděli jsme se kam jste se vydali na výlet a kdo byl u babičky a dědy.

Hned v pondělí jsme se seznámili s legendou o sv. Martinovi. Poslechli jsme si písničku ” Už Martin na bílém koni ” a učili se s dětmi zacházet s hudebními nástroji.

Také umíme novou básničku:

Svatý Martin přijel k nám,

toho pána dobře znám.

Jede na svém bílém koni,

vločka vločku někde honí.

Někdy ale v blátě jede,

s počasím on málo svede.

V úterý jsme již tradičně navštívili solnou jeskyni, kde jsme si četli z knížky a relaxovali.

V centrech vyráběly děti husy z papírků, ale i skládané. V ateliéru malovaly koně a zdobily vločkami. V manipulačních hrách vytvořily pomocí alobalu krásné stříbrné podkovičky a také je i obtiskávaly na papír. Své dovednosti předvedly děti i při práci s modelínou. Vytvořily opravdu moc krásné podkovy.

V domácnosti jsme pekli z lineckého těsta podkovy, husičky a šátečky plněné marmeládou. Mňam 😋.

Hezký program jsme měli v projektu – Nemocnice pro medvídky. Při kterém děti získaly další zkušenosti a dovednosti. Více napoví fotky 😊.

Také jsme měli ve školce návštěvu. Maminka od Helenky nám představila Miri a Lauru. Dvě krásné kočičky. Zjistili jsme jak mají hebký kožíšek, Proč je jedna kočička nahatá ,s čím si hrají a jak umí krásně mňoukat . Tím bychom chtěli mamince velice poděkovat za spolupráci.

Na závěr týdne jsme si společně zdramatizovali legendu o svatém Martinovy. Děti postavily město z velkých kostek a vybraly si vhodné kostýmy.

Další naše aktivity můžete vidět ve fotogalerii nebo na nástěnkách v šatně.

V následujícím týdnu se mohou děti těšit na krásy podzimu.

Přejeme Vám hezký prodloužený víkend.

Lucka, Iveta a Lenka