MASOPUST🤡🥸

Tento týden jsme ještě pokračovali v načatém tématu masopust. Zopakovali si co jsme se dozvěděli minulí týden. Také jsme se dočetli i něco nového. Že se lidé na masopustní průvod pečlivě chystali, aby jejich maska byla veselá a zajímavá. Na horách, kde byl ještě sníh, se lidé sešli na svahu nad vesnicí a v maskách sjížděli do údolí. I to že masopust je období veselí, legrace a hostin. Na hostinách se jí maso, jitrnice, koláče, koblížky a jiné dobroty. Lidé tancují a zpívají. A tak i my zpívali , tancovali, tvořili jitrnice, jelítka koláče a klauny s medvědy. Vše v rámci našeho centrování.

Máme i novou říkanku s pohybem :

Když se tahá za šňůru, leze šašek nahoru. Rozhazuje rukama, vyhazuje nohama. Rolničkami zazvoní, a takhle se ukloní.

Děti si i vyzkoušely hru na klavír a jiné hudební nástroje. Seznámily se s lidovými texty písnička ,,Když jsem husy pásala´´ a její jiná verze – Tancovali dva malí, měli nohy šmatlavý, jeden málo, druhej víc, čouhaly jim z nohavic.

Ve čtvrtek předškoláky čekal program primární prevence, kde se dozvěděli, co se stane, když Verunka zruší pravidla ve školce. Pozeptejte se svých dětí na příběh.

V pátek jsme si ještě vše připomněli a pak si užili velký páteční tělocvik.

Krásný víkend a dobrou náladu přejí

Lucie, Iveta a Lenka.