Už Martin na bílém koni…

Dobrý den,

tento týden k nám do třídy zavítal sv. Martin. Celý týden si povídáme o zvycích a tradicích, které se vážou ke sv. Martinovi. Poslouchali jsme legendu o žebrákovi a pokusili jsme se i o její dramatizaci. V dílničce jsme vyráběli meče ze dřeva i z kartonu. V manipulačních hrách jsme ozdobili lampionky (lucerničky)pomocí barevných fólií.

Martin nám sníh zatím nepřivezl, ale zimu ano. My už víme, jak chránit před zimou sebe, ale i naše domy. Povídáme si o důležitosti ohně a i jeho využití. Zkoumáme plamínek svíčky. Dbáme přitom na opatrnost a bezpečnost. V ateliéru malujeme město připravující se na zimu, tiskneme barvou stromy, domy, auta…

Začátkem prosince nás čeká přivítání adventu a tak se již teď v centru hudby seznamujeme se zimními písničkami.

Ve čtvrtek jsme zavítali do nedalekého lesa. Stavěli jsme domečky pro skřítky, využili jsme přitom pilky z centra dílny. Zkoumali jsme změnu počasí na našem těle, pozorovali jsme ptáky v jejich přirozeném prostředí, zdolávali jsme nástrahy v podobě svahu, klád, pařezů a jiných přírodních překážek. V přírodě se nám velmi líbilo a brzy procházku zopakujeme.

Užívejte krásného, snad i slunečného víkendu a v pondělí opět na shledanou.

Míša, Saša a Lenka