Maminka má svátek

Milí rodiče,

tento týden byl zaměřen na téma rodiny a především na svátek maminek. Děti spolu sdílely, jak vypadá jejich maminka, jak se jmenuje, co všechno umí (vaří, pere, uklízí, pomáhá, peče, hraje si, objímá), jaká bývá (usměvavá, unavená, veselá, zamračená…) a co je všechno naučila.
V centrech aktivit děti stavěly dům, hrály si na rodinu, modelovaly z plastelíny maminku, vyráběly papírovou káču, procvičovaly grafomotoriku, zkoumaly vlastnosti inkoustu, omotávaly srdce z bavlnky a vyráběly dárek pro maminku.
Celý týden se děti učily písničku s pohybem pro maminky, video přikládáme v příspěvku spolu s dalšími fotografiemi.
Děti se od pondělí seznamovaly s novou paní učitelkou Janičkou, která nahradila paní učitelku Monču (Monča vás všechny moc pozdravuje) a podle reakcí dětí se do naší třídy prý skvěle hodí:) Jsme moc rádi, že ji ve třídě máme.

Přejeme všem maminkám všechno nejlepší k svátku:-)
Pohodový víkend přejí Anet, Jana a Jíťa