Jezdíme si po silnici, zatáčíme z vesela. Na semafor pozor dáme , když naskočí červená .. 🚦🚗✈️

Milí rodiče a milé žabičky, 


jakému tématu jsme se věnovali tento týden? Byla to doprava a dopravní prostředky. 
Čím a jak se cestovalo dříve a jak dnes? Proč máme značky a dopravní předpisy? Jaké jsou dopravní prostředky, co je to hromadná doprava a jaké jsou dopravní prostředky ve velkých městech? Jaký dopravní prostředek je ekologický a nepoškozuje přírodu? Tyto a jiné otázky jsme si pokládali celý týden a společně na ně hledali odpovědi. 
Proto už víme, jak správně chodit po chodníku, jak přecházet nebo co říkají světla na semaforech. Také víme, jak chodit po silnici bez chodníku a jaká pravidla platí pro cyklistu. 
V centru atelier jsme si pak malovali a tvořili semafor a přechod pro chodce. 
Také v jiných centrech jsme byli šikovní. Postavili jsme velkou lokomotivu a vlakovou dráhu. Z písku jsme postavili velikou horu s tunely. Vytvořili jsme létající balony a plovoucí lodě. Zkoušeli jsme, jaké lodě lze potopit / z plastu, dřeva nebo papíru/, a už známe odpověď. 
Také jsme oslavovali den dětí společně s Machem a Šebestovou na školní zahradě. 
Dokonce jsme měli i narozeninový den, který jsme si společně moc užili. Příští týden začneme cestovat. Už se těšime. 

Krásný den přejí

Lucie, Aneta a Nikola