Včelí království

Milí rodiče, tento týden začal pěším výletem do Prokopského udolí. Na cestu jsme se vypravili vybaveni pitím, svačinkou, pláštěnkou a malou dobrůtkou. Děti byly statečné. Každý se staral o své věci sám a v teplém počasí dokázaly ujít pět kilometrů. Všechny nás příjemně překvapily. V pondělí si výlet zopakujeme.

Od úterý se činnosti zaměřily na poznávání drobné ,,havěti”. Program ,,Včelí království” nám zodpověděl mnoho otázek. Viděli jste už někdy opravdu zblízka, jak se rodí nová včelka? A víte, kde se bere med?
Včelka Mája pozvala děti na prohlídku včelího úlu. Seznámila nás s včelí královnou, Vilíky i ostatními pilnými včeličkami. Prozradila nám tajemství, kde se bere med, jak se krmí miminka, nechala nás přivonět k pravému včelímu vosku a ochutnat med.

Týden jsme zakončili čtvrtečním piknikem v Prokopském údolí pořádaným rodiči a páteční oslavou narozenin Jonášků, Šarlotky, Aničky a Adámka.

Přejeme krásný poslední víkend ve školním roce.
Míša, Saša, Lenka a Lenka