Na Tři krále za vesnicí, bloudí sněhem koledníci 🤴🏼🤴🏻🤴🏿

Milí rodiče a milé žabičky,

starý rok skončil a první den ve školce byl plný emocí. Dětem se pusinky nezastavily.

Vyprávěli jsme si, co nám přinesl Ježíšek, jak jsme oslavili silvestr, kolik jsme viděli ohňostrojů, kdo nás navštívil.

Někdo slavil doma, někdo jel k babičce nebo na hory. Všichni jsme se shodli na tom, že jsme si to opravdu užili.

V úterý jsme šli do solničky a 18.1. půjdeme naposledy.

Jak se jmenovali Tři králové? Za kým putovali? Co jim ukazovalo cestu? Jaké vezli dary? To bylo tématem tohoto týdne.

Jak se slaví svátek Tří králů? Tři králové přicházejí do města v průvodu plném tanečníků, v nejrůznějších převlecích a samozřejmě se samotnými králi. Děti i dospělí vyhlížejí průvod a užívají si jedinečnou atmosféru.

Tento den nesmí chybět ani tradiční sladké pečivo. A tak i my jsme zkoušeli kostýmy a pekli sladké košíčky s čokoládou a kandovaným ovocem. Aby však sladkostí nebylo tolik, udělali jsme si i zeleninový salátek.

V centrech jsme pak tvořili koruny, komety a krále a zpívali s doprovodem hudebních nástrojů. Jak jsme tvořili, uvidíte na přiložených fotkách.

V úterý 18.1. od 17.00 hod. bude Den s tatínky – bojovka na zahradě školky. Leták je na nástěnce.

Hezký víkend přejí

Lucie, Anet a Lenka