My se máme, že se máme, že svou maminku máme.

Milí rodiče,

pondělní výlet odstartoval naše školkové dění. Děkujeme za včasný příchod (až na malé výjimky se vám daří dorazit na uvedený čas). Věřte, že i tento náš požadavek má do budoucna své opodstatnění. Škola začíná v 8 🙂 . Děti nám svými schopnostmi ukazují, kam se již posunuly a co vše zvládnou. Sejít prudký kopec, chovat se tiše v lese, pomoc kamarádovi, překonat strach, pohybovat se bezpečně na hřišti, zdolat přírodní překážky, pozorovat krásy přírody, vyjít kopec a ještě se u toho většinou usmívat.

Den maminek byl pro nás velkou výzvou. Vyrobit šátky, naučit se básničku, hádanku, dojít koupit květiny, zjistit co mají maminky rády a zapojit do spolupráce i tatínky. Uf, vše se povedlo. Úterní výlet s maminkami byl pro nás velmi pěkným zakončením. Děkujeme za spolupráci, dobroty a příjemně strávené odpoledne. Úsměvy všech toho byly důkazem.

Středa patřila odpočinku a to formou ,,welnesu u Veverek”. Za zvuku relaxační hudby jsme si užívali masáž nejen rukou, nohou, ale i celého těla. (Všichni museli souhlasit, a co myslíte? Souhlasili.) Vyzkoušeli jsme si chodit v Kneipově chodníku (střídání chůze po kamínkách v teplé a studené vodě). Povídali si a odpočívali. Děti byly úžasné, moc jsme si to všichni užili.

Ve čtvrtek si naše praktikantka Terezka připravila pro děti cvičení. Vyzkoušela si tak na vlastní kůži, jak s dětmi pracovat. Celý týden jsme zakončili zhodnocením celého tématu, emoční kostkou a vymýšlením toho, jak si udělat další dny krásné. Dny, které si užijeme, při kterých se něco naučíme, něco objevíme, zjistíme a hlavně si je společně užijeme.

Objevujte co jste ještě neobjevili, užívejte co jste si ještě neužili a u všeho se smějte.

Hezký víkend Saša, Míša, Lenka a Lenka