Česká republika – místo, kde bydlíme

Milí rodiče,

tento týden jsme si povídali o naší vlasti – o České republice. V pondělí jsme ji prozkoumávali při našem výletu. Tentokrát jsme společně došli k jezírku do Prokopského údolí, nakrmili jsme kozy a ovce, pohráli si na místním hřišti a vyšli zatím snad ten nejprudší kopeček. Všichni si s ním dokázali poradit – i přesto, že nás maličko potrápily kopřivy. V úterý jsme si pak ukázali, kde na mapě ČR vlastně najdeme, jak vypadá. A tak jsme si postavili celou naši planetu se vším, co na ni patří. K tomu nám pomohly také Atlasy. Dále jsme si pověděli, jaké je naše hlavní město – to největší. V rámci pokusů jsme se i my pokoušeli seřadit podle velikosti, abychom zjistili, kdo je v naši třídě nejvyšší. A díky tomu jsme si i připomněli, jaký je rozdíl mezi městem a vesnicí. Další den jsme se seznámili se symboly ČR. Poslechli jsme si státní hymnu a ukázali si, co při jejím poslechu při významné příležitosti děláme. A nakonec jsme ještě dokázali vyhledat všechny části naši vlajky a poskládat je dohromady. Hráli jsme si s barvami a geometrickými tvary. Vlajku jsme pak skládali v Kostkách, Dílně a v Manipulačních hrách. Navíc jsme si ještě upekli poctivé české buchty.

V pondělí opět vyrážíme na výlet. Prosíme o včasnější příchody. Děkujeme.

Hezký víkend přeje Terka, Verča, Janička