Žába žábě ukáže, že prý kuňkat dokáže 🐸👀

Milí rodiče a milé žabičky,

naše třída se i tento týden zaměřila na téma ,,my jsme třída žabiček”.

Hned v pondělí jsme se pustili do zvětšování našeho žabího rybníku.  Přistavěli jsme i potůček, který jsme pak využili k nácviku chůze. Většina dětí si s udržením rovnováhy poradila velice dobře.

Také jsme zjistili, jaké zvuky vydává potůček, potok, řeka a rozbouřené moře.

Poslouchali jsme nahrávky z CD a pak jsme se je snažili napodobit. Také jsme za pomoci hudebních nástrojů napodobovali zvuky, které můžeme slyšet u rybníka. Cvrčky, vážky, žabky nebo klapajícího čápa.

Krásné žabičky tvořily děti z barevného papíru. S přípravou pomůcek do centra si však hlavičku moc nelámaly. Bylo to až úsměvné. Děti si sedly ke stolečku jak pecky a čekaly, až je někdo obslouží a materiál a pomůcky jim přinese. Brzo však pochopily, že si musí poradit samy, a zvládly to skvěle.

A jaké jsme si hráli hry ? To už asi děti doma prozradily.

Tak třeba: sochy, tichá pošta, skákala žabka, samá voda přihořívá hoříííí…

Co potřebují žabičky?

No přece rybník.

Děti v centru písek postavily opravdu krásný rybník s potůčkem. K jeho stavbě použily přírodniny, které jsme společně nasbírali.

Ani Oskar nepřišel zkrátka. Postaraly se o něj děti, připravily mu příjemnou koupel a uklidily mu domeček.

V atelieru jsme ještě malovali temperou, pastelkami a vodovými barvami žabičky a lekníny. Někteří domalovali i rybník.

Na zahradě jsme si v létě pěstovali fíkovník. Bylo na čase zasadit ho z květináče do zahrádky. Chopili jsme se rýče a lopatek a za chvilku bylo hotovo. Stihli jsme udělat i malou ohrádku. To aby byl v bezpečí a nikdo nám ho nepošlapal.

Co je důležité?

Opakovali jme si pravidla a máme jedno nové. Jaké? Zeptejte se dětí.

My jsme si ta pravidla tvořili z modelíny a malovali. Malá nápověda. Kam jdeme po obědě, pokud nejdeme domů?

Na závěr Vám připomínáme pondělní oslavu a v úterý jdeme poprvé do solničky! Prosíme rodiče, kteří ještě nezaplatili, o donesení 600 Kč.

Děkujeme a přejeme Vám krásný víkend.

Anet, Luci a Lenka