Kutálí se míč, léto už je pryč.

Ahoj Veverky.
Léto definitivně skončilo a my se postupně zaměřujeme na poznávání znaků podzimu. Po návštěvě solné jeskyně následovalo pojmenování vyobrazených věcí k tématu PODZIM. Na obrázku jsme poznávali houby, plodiny, dětské podzimní hry, barevné stromy či nářadí do zahrady. Po středečním focení jsme vyrazili do lesa. Donesené přírodniny nám budou pomáhat v dalším objevování podzimu.
Ve čtvrtek se předškoláci zúčastnili programu doprava v Království železnic na Andělu a mladší děti pokračovaly v prozkoumávání jablíček a kaštanů.
V centrech aktivit si děti vyzkoušely vyhledávat předměty ukryté v písku – jablíčka a kaštany. V ateliéru tisk jablíček a kreslení na velký arch papíru. V manipulačních hrách práci s modelínou a lepení jablíček z kousků papíru. V kostkách vznikl strom i s jablky, v knihách slova z dřívek a v dílně podzimní keře. V dramatice a hudbě se děti učily písničku a tanec, pantomimicky předváděly strom, zvířata, vítr,…
https://www.youtube.com/watch?v=aHQcQfQUvzs
Přejeme krásný podzimní víkend.
Míša, Saša, Lenka a Lenka