Tlustá dýně svítí líně, v naší malé zahradě🎃

Milé želvičky 🐢 milí rodiče,

celý tento týden si společně s dětmi povídáme o dýních. V pondělí jsme si s dětmi dýni v ateliéru namalovali, v kostkách postavili záhon, kde dýně můžeme sklízet a v manipulačkách jsme si zahráli stínové pexeso, snažili se seskládat obrázky do celku a hráli kolíčkovanou. V knihách a písmenech jsme trénovali správný úchop tužky, také opis písmen a slov, a dokonce jsme některá slova zkusili vyskládat z písmenek.

V úterý nás čekala v odpoledních hodinách společná akce, a to Dýňobraní 🎃🥳… nám tedy nezbývalo nic jiného, než se s dětmi dále zabývat dýněmi.

V úterý jsme si připravili pečenou dýni, kterou děti nakrájely a okořenily a poté jsme ji společně odpoledne ochutnali. V kostkách jsme postavili velikou dýni. Taky jsme si s dětmi povídali o Halloweenu, jelikož ten k dýním neodmyslitelně patří. S dětmi jsme si společně zahráli na strašáka, strašidla a netopýry.

Ve středu nás opět čekala solnička. Cestou do solničky jsme si užili procházku a sledovali stromy, listy a přírodu kolem nás.

Ve čtvrtek jsme si s dětmi povídali o společné akci, která proběhla v úterních odpoledních hodinách ve školce. Společně s dětmi jsme si vyrobili netopýry, poskládali Halloweenské obrázky. Rozstříhané obrázky jsme hledali i v písku a poté je skládali. A v dílničce jsme vytvořili pro pavoučky pavučiny.

Jako každý pátek nás i tentokrát čekala překážková dráha. Děti si přichystaly strašidelnou opičí dráhu.

Děkujeme za účast a spolupráci na dýňobraní, za pomoc a také za pohoštění, moc jsme si to všichni společně užili. 🎃🎃😊
Připomínáme, že nás v pondělí čeká medvídkova nemocnice a prosíme, nezapomeňte dětem přibalit k nemocnému medvídkovi taky obvaz a příběh, co se medvídkovi stalo.😊🐻 Dále nás čeká ve středu solnička a celý týden se budeme zabývat zdravím.

Ještě připomínáme, kdo si zatím nevyzvedl fotky, tak jsou k vyzvednutí. 😊

Za Želvičky přejeme krásný a pohodový víkend🐢