Kdy už přijde? Uvidíme ho? Existuje Ježíšek? ✨🛷

Milí rodiče a milé žabičky,

Vánoce se kvapem blíží a ani my ve školce nezahálíme. Přípravy na Vánoce jsou u nás v plném proudu.

Uklízíme, děláme výzdobu, postavili jsme si betlém, učíme se koledy a zpíváme je.

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na pečení cukroví.

Tentokrát je to kakaové linecké.

Rozváleli jsme si těsto a vykrajovali srdíčka, kolečka, zvířátka, kostelíčky. Paní kuchařky byly tak hodné, že nám cukroví upekly.

Slepovat a zdobit ho budeme až v pondělí na narozeninové oslavě (19.12).

V centrech jsme tvořili stromečky a výzdobu, malovali jsme barvou do sněhu. Také jsme vytvořili skřítka, který nám hlídá vchod do školky. Pracovali jsme s pískem a tvořili krásné kapříky. Malovali jsme sněhuláka, stavěli malé stromečky a betlémy z kostek.

Zpívali jsme vánoční písničky, hráli na ozvučné zvonky a dřívka, klavír i triangl.

Jaké otázky nás nejvíce zajímaly?

Existuje Ježíšek? Uvidíme ho? Lítá nebo jezdí na saních? Co jí? Jak ty dárky roznese? A unese je všechny? A jak to stihne, když je na světě tolik lidí?

V průběhu týdne jsme si četli příběh “Betlémské putování” a už víme, jak to bylo s Ježíškem, kdo byl Josef a Marie a co je Betlémské světlo.

Příští týden nás v pondělí čeká poslední narozeninová oslava v tomto roce. V úterý se vydáme za zvířátky do Chuchelské ZOO, podle počasí, a dáme jim suché pečivo a ovoce. Ve středu máme ve školce  Vánoční den a ve čtvrtek bude poslední den ve školce.

Přejeme Vám všem, ať se taky na ty Vánoce v klidu připravíte.

Krásný zasněžený víkend,

Anet, Luci a Lenka