Ptáci v zimě 🐦🦆

Ahoj Kočičky a rodiče,

tento týden byl celkem nabitý. Pondělí jsme započali přivítáním se ve školce a zhodnocením našeho víkendu pomocí molitanové kostky se smajlíky. Každý tak měl příležitost ukázat, jak se o víkendu cítil a vyprávět nám, co prožil.

V úterý nás čekala další přednáška z prevence, tentokrát se týkala toho, jak se zachovat v případě ztracení.

Ve středu jsme měli akci focení, která proběhla na jedničku. Už se těšíme na výsledek.

V ranních kruzích jsme společně stavěli krmítko a pomocí kolíčků do něho nosili dobroty. Probrali jsme, co ptáčkům přes zimu dát do krmítka, abychom jim neuškodili. Také jsme ptáčky pojmenovali a rozdělili je na stěhovavé a stálé.

V centrech aktivit jsme vyráběli stromy s kosy, krmítka s ptáčky a hnízda. Ptáčky jsme i modelovali.

V dílně jsme šablonu ptáčka přitloukli na korkovou podložku a obmotali ho bavlnou. A v neposlední řadě jsme připravovali v domácnosti lojové koule plné semínek, které jsme rozvěsili na stromy.

Pátek patřil pořádnému protažení

Hezký víkend, na viděnou v pondělí.

Adéla, Lucka Pavlínka a Jíťa.