Veselé Velikonoce 🐣

Milé kočičky,

doufáme, že už jste všichni natěšeni na Velikonoce. Celý tento zkrácený týden jsme si o Velikonocích povídali a všelijak se jim věnovali.

V pondělí jsme si užili hrací den, v úterý jsme se vrhli na společné barvení vajíček, které jsme ve středu dotvořili a vznikli nám krásná kuřátka. V ranních kruzích jsme si povídali o tom, jak se jednotlivé dny pašijového týdne nazývají a co znamenají. Takže víme, že o Škaredé středě se nesmíme škaredě tvářit, ale naopak usmívat, abychom neměli zamračené a škaredé všechny středy po celý rok. Nebo že na Zelený čtvrtek si máme dopřát nějaký zelený pokrm. Podívali jsme se na tradiční věci spojené s Velikonocemi, například na pomlázku, beránka, řehtačku, kraslice, “kočičky”, kuřátko a koledníky. V rámci ranního kruhu jsme si také procvičili grafomotoriku na interaktivní tabuli, kde jsme kreslili vzor na kraslici, nebo jsme hledali po třídě obě poloviny obrázků kraslic a také jsme se učili básničku Kropenatá slepička.

V centrech jsme barvili vajíčka krepovým papírem, z čehož vznikly krásné barvy, procvičovali jsme počítání respektive vybarvení tolika vajíček nebo jiných obrázků podle daného čísla nebo jsme podle zadání vybarvovali geometrické obrazce na kraslici. Také jsme vytvořili nádhernou kraslici z kostek, kolejí a kroužků, zdobili papírové kraslice zatlučením dřevěných tvarů, vytvořili krásné vejce nebo zajíčky nalepením proužků papírů, vyrobili kraslice ze zažehlovacích korálků a kreslili velikonočního zajíčka vodovkami, kterého jsme nalepili na čtvrtku spolu s vystřiženou travičku. Všechny výtvory se povedly a můžete je obdivovat na fotkách nebo na nástěnce. Děti se opravdu zlepšily ve své jemné motorice, stříhání a zručnosti, jistě to také vnímáte.

Příští týden se můžete těšit na téma Vesmír a na čtvrteční akci Vzhůru do vesmíru https://www.mskurandove.cz/akce/vzhuru-do-vesmiru/. Přejeme krásné prožití Velikonoc, bohatou koledu a krásné společné chvíle.

Lucka, Adélka a Jíťa

Básnička – Kropenatá slepička
Kropenatá slepička
snesla bílá vajíčka,
obarvím je, vymaluji,
všechny chlapce podaruji,
pentličky si nastříhám,
na pomlázku jim je dám.