Vítáme tě ve školce.

Milé žabičky.

Je za námi první týden nového školního roku. Týden plný emocí. Zatímco starší děti už se nemohly dočkat až uvidí své kamarády a poví si zážitky z prázdnin, malé nově příchozí děti nám ze třídy udělaly slzavé údolí. Ke konci týdne už přicházeli a odcházeli s úsměvem.

První týden ve školce byl především o zážitcích z prázdnin, setkání a navázání kontaktu s novými dětmi. O seznámení se školkou . Jaké jsou ve školce ještě třídy ? Kde je dílna a knihovna ? Kde nám paní kuchařky vaří všechny ty dobroty ? To jsme prozkoumali při prohlídce celé školky.

Také už jsme si začali tvořit pravidla. Víme co znamená srdíčkové, želvičkové a uklízecí pravidlo.

V těchto prvních dnech je důležité dát dětem prostor pro volnou hru. Lépe si pak na školku a nový režim zvykají. Tento týden jsme již otevřeli centra, abychom novým dětem ukázaly co to je centrování. Malovali jsme, pracovali s modelínou, pískem a prozkoumali hudební nástroje. V pátek jsme si společně zacvičili.

Celý týden jsme si povídali o zážitcích z prázdnin ale i o tom k čemu je školka. Proč chodíme do školky a k čemu jsou paní učitelky.

Těšíme se na vás zase v pondělí a přejeme krásný víkend. Lucie, Iveta a Lenka.