Draci, dráčci 🪁

Milí rodiče a želvičky,

další týden je za námi a naším tématem týdne byli draci. Ne pohádkový draci ale papírový. V pondělí na nás z kruhu vykukoval veliký papírový drak. S dětmi jsme vedly rozhovory, jak takový drak vypadá, kdy je možné draky pouštět a z čeho bychom si mohli dráčka vyrobit.

Další den děti hledaly geometrické tvary po třídě a přiřazovaly je k určitému drakovi. A tak nám u každého dráčka vznikl ocas. Zároveň jsme si procvičili poznávání geometrických tvarů, barev a potrénovali předmatematické dovednosti.

A co se dělo v centrech aktivit?

• V ateliéru děti tiskaly korky a barvou společného draka, děti se tak musely dohodnout a spolupracovat
  • Dílna vytvářela ocas draka ze skládaných harmonik
  • V manipulačních hrách děti vystřihávaly draka a polepovaly ho barevným papírem, nakonec si vybraly ocásek z krepového papíru
  • Domácnost nám draky vymodelovala
  • Knihy a písmena měly za úkol doplnit ocas drakovi z PET víček podle barev
  • A v kostkách děti pracovaly ve skupině na stavbě drakovi. Děti si samy zvolily kostky, z jakých chtěly draka mít.
  • V písku děti hledaly draky a počítaly je

Ve středu jsme se všichni těšili na domluvenou canisterapii, která bohužel neproběhla, ale bude sjednána náprava.

Čtvrteční den proběhlo vyšetření očí. Výsledky budete mít dostupné ve své mailové schránce. Poté nás čekala solná jeskyně a zasloužený odpočinek. Děti krystaly soli přesypávaly, hrabaly bagry a stavěly z nich.

Páteční den jsme si užili tělocvik, který probíhal uvnitř naší třídy. Rozhýbali jsme těla a zahráli si oblíbené pohybové hry.

P.S.:

• Žádáme rodiče, aby značku do značkovníku umisťovali pouze oni.
  • Nezapomeňte se dle daného času dostavit na individuální třídní schůzky, těšíme se na Vás.
  • Také poprosíme v pondělí doplatit fotky

Přejeme Vám krásný víkend a v pondělí na viděnou. 😊

Adéla, Domča, Jana.