Jak to bylo o masopustu

Milí rodiče, milé děti,

nejprve bychom vám chtěli moc poděkovat, za to, jakou práci jste si dali s přípravou masek na dnešní karneval. Byla to opravdu krásná podívaná a s dětmi jsme si dnešní den opravdu moc užili. Čekala nás nejen přehlídka všech masek, také jsme si zatančili, zazpívali a hodovali.  Nesměl chybět ani tradiční průvod masek celou školkou a také narozeninová oslava.

Téma masopustu jsme v pondělí zahájili společnou diskuzí. Čeho bychom se mohli do Velikonoc zříct? Děti daly hlavy dohromady a vymýšlely, co nám ve třídě nesvědčí a čeho všeho se pustíme. Skončili jsme opět u našich pravidel a celý týden jsme se soustředili na to, jak je plníme a jestli to, jak se k sobě chováme je opravdu kamarádské. Zjistili jsme, že se opravdu umíme ovládat, máme mezi sebou kamarády a dokážeme se mezi sebou domluvit a pomáhat si.

S masopustem se pojí spousta jídla a pití, a tak jsme poznávali různá řemesla a hráli si na ně. V centru Kostky děti postavily Jarmark, kde jsme si zároveň hráli, jak to na Jarmarku chodí. V centru Dílny děti vyrobily prase na zabijačku, v centru Manipulační hry pak zase vznikaly samé masopustní dobroty. Cíleně jsme se zaměřili na stříhání, vybarvování, správné držení tužky a nůžek.

Masopust se nese ve jménu radosti a veselí. Ale co když zrovna nejsme veselí, můžeme svou náladu nějak změnit? Co nás dokáže potěšit? Ve středu jsme se zaměřili na naše emoce a opět jsme trénovali  sebeovládání. Pomohla nám k tomu naše pocitová kostka, kterou děti doslova milují.

Celý týden jsme také hráli spoustu her a naučili se několik nových písniček. (To je zlaté posvícení, Masopust a Kalamajka mik mik mik). Hudební nástroje budou pátečním tématem, kde si opět procvičíme sluchové vnímání a rytmizaci.

Krásný a pohodový víkend Vám přejí vaše paní učitelky

Verča s Terkou