Moje rodina

Milí rodiče, milé děti

tento týden se nesl v rodinném duchu. V pondělí jsme vzpomínali na naše blízké zesnulé a zapálili jim svíčku.

V úterý jsme na to navázali tématem rodiny. V centrech jsme si postavili rodinný strom a pojmenovali všechny členy rodiny. Pověděli jsme si také, co pro nás domov znamená, nebo co rádi se svou rodinou děláme. Navázali jsme tak na naší třídní narozeninovou oslavu. Zeptali jsme se dětí, jak taková oslava vypadá, co všechno na takovou oslavu patří. Společně jsme si připravili narozeninový dort a vyzdobili si třídu.

V rámci her a aktivit si děti zkoušely svůj dům postavit ze stavebnice Kapla a společně v kruhu jsme následně porovnávali, který dům je nejvyšší. V Dílně si děti vyrobily člena rodiny, měly tak možnost pracovat s různým materiálem jako je látka, knoflíky, vlna aj. V Manipulačních hrách si děti složily obrázek rodiny a rozvíjely tak zrakové vnímání. V Knihách si děti vyzkoušely přiřazování správných písmenek členů rodiny podle předlohy. A v centru Dramatiky si děti na rodinu také zahrály.

Téma našeho domu jsme zařadily i do narozeninové oslavy, kde děti se svým domečkem pracovaly ve skupinkách, kde zjistily, kdo vlastně dnes ty narozeniny slaví. Procvičily si tak barvy, tvary, zrakové vnímání a orientaci v prostoru. Děti si také společně zatancovaly, ochutnaly dort a zažily spoustu zábavy.

Příští týden se na Vás budeme těšit,
Verča, Terka, Janička