…my se máme, že

svou maminku máme, tatínka, babičku, dědečka…. Tento týden jsme si povídali o rodině. Děti si ukazovaly přinesené fotografie, (děkujeme za ně) vyprávěly o tom jaké to doma je, jak se doma cítí a kdy se někdo trochu zlobí. Dozvěděli jsme se, že třeba maminky, když je děti neposlouchají. Prý to ale jde napravit tím, že budou poslouchat. Tak uvidíme. Děti povídaly, co kdo dělá a kdo má doma malého,,hospodáře“. Jestli ho doma ještě nemáte, určitě to napravte. My ho ve třídě máme a funguje to. Děti pomáhat většinou baví a společně tím vytváříme v dětech smysl pro zodpovědnost. Na rodinu si děti hrály, malovaly jí, skládaly, stavěly z kostek, modelovaly, hledaly v knížkách… Také jsme si zahráli na maminky, prali jsme prádlo, nakoupili potraviny a dali se do vaření polévky. ,,Tatínci“ řezali dříví a dětičky navlékaly roztržené korále.

V pondělí nechyběl tělocvik, tentokrát si ,,pejskové „hráli s míčkem. Celý týden u nás byla studentka Díša, kterou si děti oblíbily. V pátek proběhla angličtina i návštěva solničky.

Hezký adventní víkend, a nehoňte se. Saša, Jana a Lenka

PS: V úterý 5. 12. nás navštíví ČERT, MIKULÁŠ A ANDĚL. U malých dětí, prosím zvažte, zda tuto návštěvu zvládnou. Děti mohou tento den přijít oblečeni jako čertíci či andílkové. Peklo už ve třídě máme.

13.12 . ve středu nás čekají Adventní dílničky a vánoční zpívání. Na společné setkání se už těšíme. Nezapomeňte, že celé akce se mohou děti zúčastnit pouze s vámi.