Není babka jako babka

Milí rodiče,

téma ,,Není babka jako babka“ nás bude provádět podzimem. Tento týden to byla babka, tedy babička Trnková.  Pohádkový příběh děti velice zaujal. Naučily se písničku, kterou jsme však museli upravit. Proč?  Na to se zeptejte dětí. Trnky děti malovaly, modelovaly, lepily na papírové hrnečky, z kostek stavěly trnkový keř a nechyběly ani palačinky s ,, trnkovou marmeládou“, na kterých jsme si moc pochutnali.

Povídali jsme si o Světlušce která pomáhá nevidomým. Děti si vyzkoušely jaké to je si hrát, pomáhat a pohybovat se, když nevidí. Všem, kteří koupí drobných předmětů přispěli  na pomoc nevidomým, děkujeme.

Venku si děti ještě užívají hry a tvoření v písku, obratnost na průlezkách a hry s míčem. Při vycházkách pozorujeme měnící se barevnou podzimní přírodu.

Maminka Sofinky a Eliáše nám přečetla pohádku a už se moc těšíme na další čtení.

S pozdravem Saša, Vendulka a Lenka