My se duchů nebojíme, dýně pěkně rozsvítíme.

Malé, velké, obrovské, vysoké, tlusté, kulaté, oranžové, zdravé, dobré. Všichni už víme, že je to dýně. Víme, jak dýně roste, že může mít různé velikosti, tvary i barvu. S tím, co vše se dá z dýně uvařit a upéct, nám moc pomohly paní kuchařky, které pro nás připravily dýňové housky, polévku, pyré, a také zákusek. My jsme si upekli dýňové muffiny. Dýně jsme měřili, řadili podle velikosti a prozkoumávali dýňová semínka. V rámci centra Pokusy jsme společně hledali předměty menší než naše dýně. Zopakovali jsme si tak pojmy jako menší, větší, lehký, těžší, nejtěžší.

Tento týden jsme zahájili narozeninovou oslavou a pokračovali jsme “Strašidelným dopolednem”, kdy jsme se zaměřili na emoce – strach, radost, smutek aj. Co vám způsobuje největší strach? Co vás naopak rozveselí? Emoce jsme pojmenovávali, předváděli a přiřazovali k nim věci, situace, které nám tyto pocity mohou způsobovat. Pak jsme se společně setkali na Dýňobraní, kde se rozzářily dýně nejrůznějších tvarů, barev, velikostí a tváří.

Na kroužku angličtiny si děti procvičily počítání do šesti a stále opakujeme představení.

Z důvodu podzimních prázdnin a omezeného provozu v MŠ příští týden nejdeme do solné jeskyně a odpadá angličtina.

Rodičům, jejichž děti nebyly na focení, budeme vracet peníze.

Krásný víkend přejí Terka, Verča, Janička