OLYMPIÁDA

Milé veverky,

celý týden probíhal v duchu příprav na zimní olympijské hry. Povídali jsme si o tom, co to vůbec olympiáda je. Jaké jsou její hlavní symboly (olympijský oheň, olympijská vlajka s kruhy, vlajky účastnických zemí, hymny, stupně vítězů, medaile…), kdo je pořadatelem nastávajících ZOH. A tak už víme, že letošní ZOH jsou v Číně, že maskotem je panda velká ,,Bing Dwen Dwen” neboli ledové dítě, které má srdce ze zlata a miluje všechny zimní sporty. Panda velká také přišla mezi nás a každého pohladila, děti ji pak pomocí šablony ,,vyťupaly”. Víme, podle čeho poznáme olympijskou vlajku a již poznáme jak vypadají i vlajky některých států – česká, čínská, slovenská a ukrajinská (vlajky jsme malovali v ateliéru na látku). Děti vědí jaké barvy mají olympijské kruhy a kolik jich je (kruhy jsme motali pomocí drátků, stavěli z krychlí, lepili z natrhaných barevných papírů). Z kostek jsme postavili stupně vítězů a místo pro ,,zažehnutí ohně”. Medaile jsme vykrojili z tuhnoucí hmoty, diplomy si děti navrhly samy v centru knihy a písmena. Některé sporty v kterých se bude soutěžit jsme si četli pomocí piktogramů. Povídali jsme si, co je ke kterému sportu potřeba a jaký musí sportovec být (silný, zdravý, poctivý, hodný…) Informace jsme získali pomocí knížek, encyklopedií a vlastních vědomostí. Vše je tedy připraveno k zahájení (víme, že v Číně na stadionu ,,ptačí hnízdo”, to jsme v dílně a v kruhu také motali) olympiády ve Veverkách. Věříme, že nám naše plány nenaruší karanténa, ostatně tak, jak ji narušuje i našim sportovcům v Pekingu.

Přejeme všem klidný a pohodový víkend. Pusťte dětem třeba kousek zahájení ZOH, ať se jim získané vědomosti propojí. Všem moc děkujeme za spolupráci. Moc si jí vážíme.

Saša, Míša, Lenka a Lenka