Probouzí se příroda 🌸🌞

Milí rodiče a milé žabičky,

Co jsme tento týden dělali?

Snažili jsme se dívat kolem sebe a na vlastní oči sledovat, jak přichází jaro a probouzí se příroda, jaké můžeme vidět květiny, jak pučí stromy a keře.

Vytvořili jsme si tabulku s obrázky a každý den jsme si vybarvili políčko podle toho, co jsme viděli na procházkách. Například kvetoucí narcisky, žížalu, kosa, sluníčko, pampelišku, louži, kočičky…

Také jsme si sázeli stromky a seli semínka do našich záhonků.

Jaro je období, kdy hnízdí ptáci. Ti, co přezimují u nás, i ti, co se k nám vracejí z teplých krajin.

Ve třídě jsme si vytvořili hnízdiště z přírodnin, které jsme si nasbírali na louce za školkou.

V rámci center jsme si zkusili hnízda vyrobit. Děti vytvořily i velký komín pro čápy a potok, u kterého budeme dotvářet jarní přírodu příští týden.

V centrech jsme vyráběli tulipány a jarní kytičky. Stříhali jsme, lepili, malovali temperou, křídou i pastelem.

Z modelíny jsme vytvořili krásná ptačí vajíčka.

Abychom mohli zkoumat přírodu opravdu zblízka, udělali jsme si procházku do Prokopského údolí, do lomu, který se jmenuje Bojiště.

A abychom si jaro ještě více přiblížili, naučili jsme se jarní básničku ,,Jeden malý krokus” a básničku s pohybem.

Do zahrádky přišlo jaro,

copak se to asi stalo?

Rozkvetly nám kytičky,

narcis, krokus, kočičky.