Vzhůru do oblak a ještě dál 👨🏻‍🚀🚀🌔🛰️

Ahoj Kočičky,

po vydařeném Velikonočním pondělí jsme se sešli a vzájemně jsme sdíleli ty spousty zážitků, co každý měl. Podle barvitého vyprávění dětí a nadšení z kupy vykoledovaných či jinak získaných sladkostí můžeme zhodnotit, že Velikonoce se letos vydařily a všichni se je moc užili 🥚🐰. V úterý jsme také dali příležitost předškolákům na poslední přípravy na zápis do školy, takže nám předškoláci řekli celé jméno, kde bydlí a zkusili povědět básničku nebo zazpívat písničku. Ale nenechali jsme je v tom samotné a písničky zpívali s nimi. Snad se to u zápisu hodilo 🙂 A protože byl zájem o hrací den, tak jsme si ho dopřáli. Hrálo se na rodinu, kreslilo vodovkami, prohlížely se knížky a stavělo z kostek, byl prostor pro vlastní kreativitu, představivost i spolupráci.

Ve středu už jsme se vrhli na naše nové téma týkající se VESMÍRU. Děti jsou už úžasně znalé, o planetách mají krásný přehled, takže v kruhu mohly starší děti mladším předat svoje znalosti. V centrech jsme se pak věnovali planetám. Koukněte se společně s dětmi na fotky a nechte si vyprávět, jakým způsobem nám výtvory vznikly a co jsme k tomu všechno potřebovali. Z výsledků jsme nadšeni, moc se to povedlo. Ve čtvrtek jsme si užili celou vesmírnou jízdu na zahradě spolu s ostatními třídami – všechno se dozvíte v samostatném příspěvku, kde je i krátké video z akce, takže kdo nečetl a neviděl, tak určitě nevynechte https://www.mskurandove.cz/2023/04/13/vesmirna-mise/. V pátek proběhl tradiční tělocvik pro zlepšení motoriky, zdatnosti, obratnosti a kondičky.

Protože nás vesmír moc bavil, budeme v něm pokračovat i příští týden a kromě toho uspořádáme ve čtvrtek i oslavu narozenin, tak nezapomeňte všichni dorazit, ať jsou oslavy velkolepé 🥳🎂🎈.

Užijte si krásný víkend a třeba se večer společně podívejte k obloze 🌃⭐

Jíťa, Pája, Lucka a Adélka