Kdo nás může zachránit? 🚓🚒🚑

Ahoj Kočičky,

tento týden jsme si začali povídat o integrovaném záchranném systému, konkrétně jsme si povídali o policistech, kteří nás příští úterý navštíví. Policie se nám promítla do všech našich činností a center. V ranních kruzích jsme si z dřívek složili číslo na policii, řekli si pomůcku pro jeho zapamatování a rovnou jsme polici zavolali. Přesněji zahráli scénku, kdy jsme fiktivně volali polici, abychom nahlásili sraženého cyklistu. Společně jsme tak probrali, jak se zachovat při takovém telefonátu, co říkat a jak zkusit udat svoji polohu. Také jsme se hrou učili správné rozhlížení na přechodu a jeho přecházení a zopakovali jsme si, jaké jsou barvy na semaforu a co znamenají. Učili jsme se básničku o Policistech a při pohybových hrách jsme si na policii hráli a chytali zloděje. Jako vždy můžete výtvory dětí vidět na fotkách a nástěnkách. Z reakcí dětí hodnotíme uplynulý týden jako povedený.

Hezké reakce a ohlasy jsou ze strany dětí i vás, rodičů, také na náš středeční výlet, což nás těší. Jak jsme se měli na výletě se dozvíte v samostatném příspěvku https://www.mskurandove.cz/2023/05/18/jak-jsme-vyletovali-do-mnisku-na-zamek/, více fotek z výletu je na konci tohoto příspěvku. Děti byly ale opravdu moc fajn a šly bez problémů celou cestu. A i přesto, že jsme zaslechli z úst pár dětí připomínky nebo náznak nářku (hlavně od těch nejstarších), tak víme, že nebyla na vině únava, ale spíš neuspokojení ze samotné chůze, které je pro některé zkrátka a jednoduše velice nudná. Ve chvíli, kdy mohly děti s mírnou volností jít sami po lesní pěšině, tak se z chůze stával téměř běh, což už byla zábava a nikdo rázem únavu necítil 😂 Ještě chceme děti pochválit jak samostatně zvládaly svačiny a oběd včetně rozbalení i sbalení, a obzvlášť, že respektovali, že si dáme sladké dobroty až po obědu. Díky také Vám, rodičům, že jste svačiny a obědy připravili a že jste si s tím dali práci a nesbalili dětem jen něco sladkého.

Příští týden nás snad už čeká první pondělní dopolední výlet do okolí, tak nezapomeňte na včasný příchod do školky do osmi hodin a na batoh s pláštěnkou, pitím a drobnou, ideálně zdravou, svačinkou. V úterý dopoledne nás navštíví Jízdní policie https://www.mskurandove.cz/akce/jizdni-policie/ a ve čtvrtek je pro předškoláky opět Polytechnický autobus https://www.mskurandove.cz/akce/polytechbus-2/. Máme se tedy na co těšit.

Hezký víkend všem!

Lucka, Adélka a Jíťa